درباره ما

سلام. سعي ميكنم تمامي مطالبي كه در اين وب مطرح ميشود مورد پسند شما واقع شود.
اگه دوست داريد من بنويسم نظر بديدتا انگيزه پيدا كنم.
دوستان براي پاسخ سوالات خود به قسمت نظرات رفته و پاسخ سوال خود را مشاهده كنيد.
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

جستجو

دوستان من

خدمات وبلاگ نويسان-بهاربيست

نویسندگان
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی

منبع: وبلاگ دکتر قدیری
موضوع : اخبار ,

دولت حجت الاسلام روحانی در بودجه سال ۹۳ میزان وابستگی به فروش نفت را به شدت افزایش داده و انتشار هر خبری در مورد پرونده کرسنت (که ممکن است به زیان ۳۰ میلیارد دلاری ایران منتهی شود) و انعکاس مطالب منابع خارجی در مورد توافقنامه ژنو را ممنوع کرده است.

 

دولت یازدهم بر خلاف رویکرد دولتهای نهم و دهم که تمرکز بر کم کردن وابستگی کشور بر نفت را دنبال می کرد تمام امید و تدبیر خود را بر مصالحه با غرب و کنار رفتن مانع تحریمها قرار داد و بنابر آنچه از گوشه و کنار شنیده می شود حجت الاسلام حسن روحانی  از وزیر خارجه اش خواسته بود تا پیش از موعد 100 روزه به تفاهمی با غرب دست یابد تا به عنوان برگ برنده در گزارش رئیس جمهور به مردم ارائه شود.
اما دولت احمدی نژاد استراتژی خود را بر ترمیم ساختار بیمار اقتصادی کشور از طریق هدفمندی یارانه ها، اصلاح نظام بانکی، مالی و پولی، اصلاح نظام مالیاتی و گمرکی و غیره قرار داده بود تا بتواند اقتصاد بیمار کشور را در مواجهه با تحریمهای روز افزون غرب که گریزی از آن نبود مقاوم سازد. 

دولت حجت الاسلام  روحانی در بودجه سال 93 میزان وابستگی به فروش نفت را به شدت افزایش داده و انتشار هر خبری در مورد پرونده کرسنت (که ممکن است به زیان 30 میلیارد دلاری ایران منتهی شود) و انعکاس مطالب منابع خارجی در مورد توافقنامه ژنو را ممنوع کرده است.
همانطور که پیشتر به آن اشاره شد اصولا دولت یازدهم هیچ برنامه کلان و موثری برای عبور از شرایط تحریمی کشور چه پیش و چه پس از انتخابات ارائه نداده و همه امید خود را بر حقوقدان بودن مردان سیاست خارجی خود جهت مصالحه سیاسی با غرب و به تبع آن لغو تحریمها قرار داده است.موضوع : اخبار ,
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز، مجمع عمومی سازمان ملل در بیانیه ای نقض حقوق بشر در کشورهای ایران و سوریه و کره شمالی محکوم کرد. مجمع عمومی سازمان ملل در ادامه این بیانیه مدعی شد که این سازمان نگران نقض حقوق بشر در ایران است اما از تعهدات حسن روحانی رئیس جمهور ایران در بهبودی مسایل حقوق بشری در این کشور استقبال می کند. این قطعنامه علیه ایران با 86 رای مثبت و 36 رای منفی و 61 رای ممتنع در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد. مجمع عمومی همچنین با 127 رای موافق، 13 رای مخالف و 47 رای ممتنع قطعنامه ضد حقوق بشری در سوریه را تصویب کرد. درباره تصویب قطعنامه ضد حقوق بشری در کره شمالی نیز تقریبا همه اعضای این مجمع اتفاق نظر داشتند.


موضوع : اخبار ,


سلام به همه دوستان عزيز

دوستان اغلب نظرات را به صورت خصوصي ارسال مي كنيد، لذا تقاضاي عمومي كردن نظرات خصوصي را نداشته باشيد.

 

با تشكر از شما عزيزان

حسن روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه: ۶ میلیون بیکار داریم (منبع)
وزارت کار دولت یازدهم: ۳ میلیون بیکار داریم (منبع)
موضوع : اخبار ,
 مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا گفت: این اظهارات بسیار جای تأمل برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان دارد.

وی اضافه کرد: اوباما طی این اظهارات بدون هیچ واهمه‌ای و با کمال گستاخی و بی‌ادبی جملاتی را درباره ملت ایران به کار برد که نه تنها در شأن ایرانیان نبود بلکه انگار نه انگار که ایران با 1+5 در حال مذاکره است.

نماینده مردم تهران در مجلس در بیان بخشی از اظهارات اخیر رئیس‌جمهو‌ر آمریکا اظهار داشت: اینکه حق غنی‌سازی را به ایران نداده و نخواهیم داد و اجازه نمی‌دهیم رآکتور آب سنگین اراک فعالیت کند و البته اینکه به ایران و رئیس‌جمهور آن اعتماد نداریم از جمله اظهارات اخیر اوباما است.

بذرپاش در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس، ‌اظهار داشت: جملات از این دست آن هم در شرایطی که تیم مذاکره‌کننده ایران در حال مذاکره فشرده با 1+5 است و آمریکا یکی از اعضای این گروه است، بسیار جای تعجب دارد.

وی با بیان اینکه نمی‌دانم چگونه رئیس‌جمهور آمریکا این سخنان را بیان کرد، اظهار داشت: اظهارات اوباما در نوع خود بی‌سابقه است و جا دارد که آقای روحانی یا حداقل تیم هسته‌ای کشورمان پاسخ این توهین‌‌ها را بدهند.

بذرپاش با تأکید بر اینکه سکوت برابر توهین‌های اوباما نمی‌تواند منافع ایران را تأمین کند، خاطرنشان کرد: نباید کسی تردید کند که دستاوردهای ایران و اقتدار کشورمان طرف خارجی را به پای میز مذاکره کشاند و اگر ایران در چنین وضعیتی است نباید اجازه دهیم کسی اینچنین گستاخانه درباره ما سخن بگوید.

وی با بیان اینکه عملکرد و اقدامات هر فردی در تاریخ می‌ماند، تصریح کرد: تاریخ درباره عملکردها قضاوت می‌کند و با توجه به این موضوع که دیگر هیچ سکوتی جایز نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ‌رئیس‌جمهور آمریکا نه تنها ملت ایران را تهدید می‌‌کند بلکه بی‌محابا تهدیدهای خود را تکرار می‌کند که حداقل پاسخ به این اظهارات می‌تواند پاسخ رئیس‌جمهور کشورمان به اظهارات بی‌ادبانه رئیس‌جمهور مؤدب! آمریکا باشد.

براساس این گزارش، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه هفته جاری با حضور در دهمین نشست سالانه مجمع «سابان» تحت عنوان «روابط آمریکا و اسرائیل در خاورمیانه‌ای پویا» گفت: با وجود آنکه هیچ گزینه‌ای را از روی میز برنداشته، اما بر آزمودن مسیر دیپلماتیک تأکید دارد.

وی همچنین منکر به رسمیت شناخته شدن حق ایران برای غنی‌سازی در توافقنامه ژنو شد.

اوباما در ادامه مدعی شد که روی کار آمدن «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در نتیجه اعمال تحریم‌های جهانی علیه این کشور بوده، اما گفت: البته این به این معنی نیست که ما باید به او یا هرکه در ایران است، اعتماد کنیم، به هر حال آن‌ها قسم خورده‌اند که علیه ما و بسیاری از ارزش‌هایی که ما اینجا داریم کار کنند.موضوع : اخبار ,

احمدی نژاد طی نامه ای که منتشر کرد، نوشته است که علاقه ای به چنین مناظره ای و ایجاد فضای التهابی در کشور ندارد. اما به اصرار علاقه مندان و نیز به جهت مسئولیتی که از جانب خدمتگزاران دولت قبل بر عهده دارد، آماده دفاع از دو دوره عملکرد خود در جایگاه ریاست جمهوری می باشد.

این خبر به زودی تیتر اول تمام رسانه های داخلی و نیز خبر اول تلویزیون های فارسی زبان بیگانه شد و تحلیل ها و مصاحبه های فراوانی روی آن صورت گرفت.

اما صدا و سیما طبق معمول، همانگونه که به هنگام زلزله، خنده بازار و به هنگام انعقاد توافق ژنو، راز بقا پخش می کند، ترجیح داد این خبر را نیز در بخش های اصلی خبری خود بایکوت کند و گزارش مربوط به «شبنم» و «شاپرک»را در صدر اخبار خود قرار دهد!

البته برخی گمانه ها حاکی از آن است که این بایکوت، به دستور دولت و تیم رسانه ای آن صورت گرفته است. پیش از این نیز اخباری درمورد برنامه ارائه گزارش 100 روزه توسط دکتر روحانی منتشر شد، مبنی بر اینکه انتخاب مجری ها و حتی فیلم برداری این جلسه، توسط تیم رسانه ای دولت صورت گرفته است.

به نظر میرسد انتصاب «حسام الدین آشنا»، بعنوان منتقد جدی رسانه ملی در شورای نظارت بر صدا و سیما توسط حسن روحانی، اگرچه این شورا را از کرختی و بیهودگی سابق تاحدودی نجات داده است، اما همزمان گمان می رود یکی از عواملی است که صدا و سیما را تحت فشاری جدی به منظور ارائه تصویری یکجانبه و مثبت از دولت فعلی قرار داده است. بطوری که اخبار و تحلیل های انتقادی نسبت به توافق ژنو، بطور کلی مورد بایکوت رسانه ملی قرار گرفت.

گفتنی است با توجه به تأکید چندباره ریاست محترم جمهور بر لزوم شفاف سازی و در میان گذاشتن حقایق با مردم، باید منتظر رویکرد عملی وی در اینباره بود.
موضوع : اخبار ,
به نقل از الجریده، در این گزارش ادعا شده که اوباما می‌خواهد اولین رئیس‌جمهور آمریکایی باشد که پس از انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 به این کشور سفر می‌کند.
[تصویر:  1789411_140.jpg]این منبع اعلام کرده که اوباما در انتظار دعوت‌نامه رسمی دکتر حسن روحانی همتای ایرانی خود است.


این روزنامه کویتی در ادامه به نقل از یک منبع دیپلماتیک آمریکایی ادعا کرده است که اوباما تمایل دارد در اواسط سال آینده میلادی(2014)  به تهران سفر کند.

موضوع : اخبار ,

ریاض موافقت کرده که اسرائیل در حمله نظامی به ایران از حریم هوایی این کشور استفاده کند. ریاض همچنین برای همکاری و کمک توسط هلیکوپترهای عملیات نجات، هواپیماهای سوخت گیری و هواپیماهای بدون سرنشین با اسرائیل توافق کرده است.«ریاض موافقت کرده که اسرائیل در حمله نظامی به ایران از حریم هوایی این کشور استفاده کند...»

به گزارش شریان نیوز، با نزدیک شدن به دور سوم مذاکرات ژنو و ابراز امیدواری مقامات 1+5 و ایران نسبت به رسیدن به توافقی سازنده، حاشیه سازی های رژیم اشغالگر قدس علیه تهران هر روز بیشتر می شود.

تایمز اسرائیل (timesofisrael) نوشت: اسرائیل می گوید با عربستان سعودی بر روی طرح حمله به ایران کار می کند.

این رسانه صهیونیستی به نقل از روزنامه ساندی تایمز انگلیس (Sundaytimes) افزود: ریاض موافقت کرده که اسرائیل در حمله نظامی به ایران از حریم هوایی این کشور استفاده کند. ریاض همچنین برای همکاری و کمک توسط هلیکوپترهای عملیات نجات، هواپیماهای سوخت گیری و هواپیماهای بدون سرنشین با اسرائیل توافق کرده است.

یک منبع دیپلماتیک ناشناس به این روزنامه گفته است: عربستان سعودی خشمگین و عصبانی بوده و مایل به ارائه کمک های مورد نیاز به اسرائیل است.

 تایمز اسرائیل افزود: این گزارش زمانی منتشر شده که بنیامین نتانیاهو در حال لابی شدید علیه توافق با ایران است. وی درپی دستیابی به اتحادی بین المللی است تا علیه موافقت نامه ای که اجازه ادامه غنی سازی به ایران را خواهد داد، اقدام کنند. روز یکشنبه، اسرائیل از فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه استقبال می کند. وی هفته گذشته، مانع توافق شش قدرت جهانی با ایران شد؛ توافقی که در ازای گام اولیه ایران مبنی بر کاهش غنی سازی اورانیوم، از شدت تحریم های این کشور می کاست.
موضوع : اخبار ,
[تصویر:  13920629000409_PhotoA.jpg]

دیدار مهناز افشار با محکوم فتنه ۸۸علیرغم تحمل هزینه بسیار جامعه سینمایی کشور از سیاسی‌کاری عده معدودی از سینماگران، در اقدامی جدید مهناز افشار چند روز بعد از آزادی تعدادی از محکومان سیاسی فتنه سال ۸۸ در منزل یکی از این افراد حضور یافت.


به گزارش خبرنگار فارس، در حالی که در روزهای گذشته تعدادی از زندانیان سیاسی و محکوم در فتنه سال 88 از زندان آزاد شدند مهناز افشار به دیدار نسرین ستوده رفت که به جرم اقدام علیه امنیت ملی دستگیر و محاکمه شده بود.
مهناز افشار از جمله بازیگران عضو خانه سینماست که سیاسی‌کاری هیئت مدیره و برخی اعضای آن، اعتراضات زیادی را برانگیخت و سبب هزینه های بسیاری برای یک صنف هنری شد.
موضوع : اخبار ,
 با یــــــــــــــاد او
سلام


[تصویر:  db4cbziirrdu9e5rpbgv.jpg]


به نوشته سیمرغ؛ عکسهایی از شقایق فراهانی در سریال کلاه پهلوی که اصولگرایان آن را ضد اسلام خواندند.


 

بسیاری از متدینانی که قسمت اخیر کلاه‌ پهلوی را دیدند، از دیدن ناز و عشوه‌هایی که بین نامحرمان و یک زن ایرانی و یک مرد اجنبی…

 

چند روز پیش خبرگزاری فارس با انتشار عکس‌ هایی که در ادامه می‌بینید با ذکر مقدمه‌ای سریال کلاه پهلوی را به قبح شکنی در قالب روایت تاریخ محکوم کرد و گفت که این سریال در قسمت‌های اخیر از اهداف اصلی خود دور شده است.موضوع : اخبار ,


: