درباره ما

سلام. سعي ميكنم تمامي مطالبي كه در اين وب مطرح ميشود مورد پسند شما واقع شود.
اگه دوست داريد من بنويسم نظر بديدتا انگيزه پيدا كنم.
دوستان براي پاسخ سوالات خود به قسمت نظرات رفته و پاسخ سوال خود را مشاهده كنيد.
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

جستجو

دوستان من

خدمات وبلاگ نويسان-بهاربيست

نویسندگان
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
تقاضای مذاکره با ایران در فیلم "سقوط کاخ‌سفید"


گروه جنگ نرم مشرق - اگر سینما را آئینه جادو نامیده اند، ازآنجاست که چهره باطنی بشر بی پرده در این آيینه انعکاس می یابد و "وایت هاوس داون" نام فیلم سینمایی هالیوودی است که ماه ها پیش از مذاکره تلفنی باراک اوباما و حجت‌ الاسلام حسن روحانی، رؤیای مذاکره تلفنی مقامات آمریکا با دولتمردان ایرانی را در آيینه خود منعکس کرده است.
[تصویر:  446262_537.jpg]
سخن از پیشگویی این فیلم نیست، بلکه آنچه بهروشنی به نظر می رسد، این است که فیلم مذکور به صورت حاشیه ای سندی را منتشر می کند، که نشان از اتخاذ "دیپلماسی تلفن" (Telephone Diplomacy) به عنوان دیپلماسی برگزیده دستگاه سیاستخارجی"ساویر" رئیس جمهور سیه چرده ایالات متحده در قبال ایران دارد و طی آن به روشنی صفحه ای از مجله اکونومیست منتشر می شود که رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا، تلفن به دست مشغول مذاکره با طرف ایرانی است و زیر این تصویر، مرقوم شده: "Sawyers Telephone Diplomacy" و در آن صفحه از مجله، تشریح سابقهروابط ایران و آمریکا از عهد ناصرالدین شاه به این سو صورت گرفته و از میرزاابوالحسن شیرازی به عنوان اولین سفیر ایران در آمریکا سخن به میان آمده است.موضوع : مقالات ,
بسم الله الرحمن الرحیم
بانک چیست؟1 (22)چرا نامبانک باید بانک باشد؟1 (22)تاریخچه بانک از کجا شروع میشود؟ 1 (22)معنی لغوی بانک چیست؟ 1 (22)
و… اینها از جمله سئوالاتی است که هر فرد ایرانی ممکن است از خود بپرسد وغالباً هم بی تفاوت به این جوابها از کنار آن میگذرند[تصویر:  bank-eblis-300x290.png]
موضوع : مقالات ,
افسران - فایده سجده رو به کعبه از نظر علمی!

بدن شما به طور روزانه مقداری امواج الکترومغناطیسی دریافت می کند. شما امواج الکترومغناطیس که از تجهیزات الکتریکی استفاده می کنید و نمی توانید از آنها فرار کنید را دریافت می کنید و همچنین از طریق لامپ های روشن که حتی برای یک ساعت هم خاموش نمی شوند. شما منبعی هستید که مقدار زیادی امواج الکترومغناطیسی دریافت می کنید. به عبارت دیگر شما با امواج الکترومغناطیسی شارژ می شوید بدون این که بفهمید!

 
موضوع : مقالات ,

 

دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری گفتاری از معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه درباره‌ی موضوع «عمق استراتژیك جمهوری اسلامی ایران» منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:امروزه سخن‌گفتن از «عمق استراتژیك جمهوری اسلامی ایران» یا گفتمان انقلاب اسلامی، راحت‌تر از سه سال پیش است، چون شاخص‌های ملموسی در شمال آفریقا، در خلیج فارس و در حوزه‌های مرتبط و پیرامونی وجود دارد كه مؤید آن است. دیگر نیاز نیست در اتاق‌های دربسته بنشینیم و نظریه‌ها را بررسی كنیم؛ كافی است شاخص‌ها را در عمل و از دیدگاه كسانی ببینیم كه نقش‌آفرینان این تحولات هستند.

 
موضوع : مقالات ,
بدون رد پاي مهدي ياوران

 

بيش از 120 آيه قرآن براساس روايات معتبر به وجود نازنيـن حضرت امـام مهدى(عجل الله تعالـى) و ويژگيهاى آن شخصـیت بــاعظمت و همچنيـن قيام و انقلاب جهانـى آن حضرت, اشاره كرده است; و ما در ايـن مختصر برآنيـم تا نمـونه اى از آن آيات نورانى را همراه با ديدگاههاى معصوميـن(عليهم السلام) به عاشقان حضرتش تقديم داريـم:

حكـومت مهدى, خواسته الهى در قرآن مى خـوانيـم: اراده و مشيت ما بر اين قرار گرفته كه بر مستضعفان زميـن ـ كه بـر اثـر ستـم ستمكاران به ضعف كشيده شـده اند ـ منت نهيـم (و ايشان را مشمـول مواهب خويـش نماييـم.) و آنها را پيشوايان و وارثان زميـن قرار داده و نيرومنـد و صاحب قـدرت و حكـومت گردانيـم... (و نريد ان نمـن علـى الذيـن استضعفـوا فى الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثين و نمكـن لهم فى الارض...) آيات فوق بشارتى است در مورد پيـروزى حق بـر باطل و بـرچيـده شـدن بسـاط ظلـم و تبـاهـى. كه نمونه هاى آن را مى تـوان در پيروزى حضرت مـوسـى(ع) و بنى اسرائيل بر فرعونيان و همچنيـن پيروزى و حكومت حضرت محمد(ص) جستجـو كرد اما نمـونه كامل آن با ظهور حضـرت امام مهدى(ع) تحقق مـى يابـد.
موضوع : مقالات ,

 

دعاي عهد دعايي جهت برقراري ارتباط‌ بين ما و حضرت مهدي است. در اين دعا با آن حضرت عهد و پيمان مي‌بنديم ، قول و قرار مي‌گذاريم که يکسري کارهايي را انجام دهيم و در جهت تشکيل حکومت عدل مهدوي زمينه سازي کنيم. اين دعا تابلوي روشن را فرا روي فعاليت‌هاي ما قرار مي‌دهد.پاي کلام دلنشين استاد حجت الاسلام و المسلمين قرائتي درنگي مي‌کنيم تا با مروري بر اين دعاي شريف، درسهاي نهفته در آن را بياموزيم. اين دعا به ما مي‌گويد که؛

 
موضوع : مقالات ,

 

امام زمان

امام زمان

گر چه حفظ وجود مبارك آن بزرگوار به اراده و مشیت الهى بستگى دارد ولی دعا كردن براى سلامتى آن حضرت ضامن برقرارى و استحكام پیوند معنوى انسان با حجت خداست و مایه سلامتى خود فرد و دفع ناگوارى ها و شداید خواهد بود. در این مقاله به چند وظیفه مهم شیعیان در مقابل امام زمان علیه السلام اشاره کرده و آنها را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم:

 

 

كسب رضایت امام عصر (عج)

 

رسالت اصلى شیعیان در عصر غیبت آن است كه تلاش كنند عملى را بر خلاف رضاى امام عصر (عج) انجام ندهند و پیوسته رفتار و سلوكى مورد تأیید و رضایت آن حضرت داشته باشند، زیرا خشنودى آن امام همام چیزى جز رضاى ذات اقدس الهى نیست و رضاى خداوند در عمل به فرمان ها و احكام نورانى اسلام است.

 

امام مهدى(عج) در این رابطه مى فرماید: «فَلیَعمَل لِكلِّ امرئ مِنْكُم ما یُقرَّبُ بهِ مِن مَحَبَّتِنا و لْیَجتَنِبْ عمَّا یُدنیه مِنْ كِراهَتِنا و سَخَطِنا»; هر یك از شما باید به آن چه كه به وسیله آن به دوستى ما نزدیك مى شود عمل كند و از آن چه كه موجب ناخشنودى و غضب ما مى شود پرهیز نماید.

 

‌ارجاع مردم به امام زمان (علیه السلام)

 

صِرف اینكه انسان به یاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و متوسل به اوست و در هر صبح و شام او را زیارت می كند كافی نیست، بلكه تكلیف دیگری هست كه (البته این تكلیف عمدتاً متوجه روحانیت و رهبران دینی و متدینان صاحب نفوذ در جامعه است) باید سعی كرد تا جامعه را جامعه امام زمانی (علیه السلام) قرار داد و مردم را متوجه امام زمان كرد .

اگر می خواهیم امام هر چه زودتر ظهور كند و ما از یاران و دوستان او باشیم باید خود را از هر جهت بسازیم و یك انسان خود ساخته و عبد صالح خدا باشیم و گرنه نه تنها نمی توانیم از یاوران و اصحاب امام زمان باشیم بلكه ممكن است از دشمنان او بشمار آمده و زیر پرچم مخالفان در آییم و از قهر امام در امان نمانیم

 

در ایام تبلیغ محرم و صفر و ماه رمضان و در هر فرصت متناسب از امام عصر (علیه السلام) سخن به میان آورد و بخشی از منبر و وعظ و خطابه خود را به آن حضرت اختصاص داد و مردم را نسبت به اصل وجود او و عظمت و جلال و جمال او گاه ساخت .

 

دستور توسل به آن حضرت را به مردم آموخت و مردم را نسبت به آن امام همام امیدوار كرد . همچنین شبهات را در مورد وجود آن حضرت برطرف نمود و در مورد طول عمر آن حضرت و غیبت و فواید وجودی او، در عین اینكه در پرده غیبت است، سخن گفت و ابهامات را بر طرف نمود تا همه افراد شیعه نسبت به امام گاهی پیدا كرده و مبلغ او شوند .

 

در این راه یك بسیج عمومی لازم است كه همه اهل سخن و قلم یكصدا شوند ، همنوا شوند و به مردم بفهمانند كه ما بی صاحب نیستیم تا جامعه ، یكپارچه جامعه امام زمانی شود ،نه آنكه تنها دعای ندبه بخوانند ، آنهم پس از مدتی در اثر گرایشهای نابجا مورد طعن دیگران قرار گیرند.

 

یا یك روحانی و واعظ در میلاد آن حضرت به چند جمله یا داستان اكتفا نماید ، بلكه باید كاری كرد كه زن و مرد شیعه دائم به فكر امامشان بوده و مبلغ او باشند و درهر حادثه قبل از هر كسی به یاد امام زمان بیفتند و از او كمك بخواهند، نه آنكه پس از آنكه نزد همه اطبا رفته و تمام اموالشان را در این راه تباه كردند و پاسخ منفی و مأیوس كننده شنیدند، تازه به یاد مسجد جمكران و امام زمان بیفتند. ما باید مردم را به گونه ای بسازیم كه در تمام زمینه ها نخست به یاد امام زمان افتاده، سپس با توسل به آن حضرت به طبیب مراجعه كنند و دارو مصرف نمایند، نه آنكه نخست به دارو پناه ببرند، نگاه به امام زمان (علیه السلام) مراجعه نمایند .

امام زمان

 

البته ما منكر اسباب و علل طبیعی نیستیم و نمی خواهیم بگوییم هر كه بیمار شد، و با اینكه مثلاُ نیاز به عمل جراحی دارد به دكتر مراجعه نكند، و فقط به امام زمان متوسل شود، بلكه می گوئیم نخست توسل برای اینكه امام عصر عنایتی بفرماید كه طبیب درست مرض را تشخیص دهد و داروی مناسب تحویز نماید و عمل جراحی موفقیت میز باشد.

 

به هر حال، دارو از طبیب، ولی شفا از خدا با وساطت امام عصر (علیه السلام) است .

 

 

احترام به منتسبین به امام زمان (علیه السلام)

 

از جمله وظایف ما منتظران در مقابل امام زمان علیه السلام این است كه كسانی را كه منتسب به امام عصر (علیه السلام) هستند محترم شمرده و نسبت به نها بخاطر امام زمان احترام خاصی قائل باشیم ، حال ن شخص نسبت جسمانی به امام زمان داشته باشد ، مانند سادات و یا نسبت روحانی، مانند علما و فقها كه نماینده او هستند و طلاب علوم دینی كه سربازان آن حضرتند و مۆمنان كه در بین مردم معروف به امام زمانی بوده و واقعاً علاقه مند به آن حضرت اند . چرا كه احترام به نان بخاطر ن حضرت ، احترام به امام زمان علیه السلام است .

 

در این راه یك بسیج عمومی لازم است كه همه اهل سخن و قلم یكصدا شوند ، همنوا شوند و به مردم بفهمانند كه ما بی صاحب نیستیم تا جامعه ، یكپارچه جامعه امام زمانی شود ،نه آنكه تنها دعای ندبه بخوانند ، آنهم پس از مدتی در اثر گرایشهای نابجا مورد طعن دیگران قرار گیرند

‌‌خودسازی

 

شیعه در طول غیبت كبری به انتظار نشسته كه كی یوسف گم گشته باز ید و غم هجران یعقوبی نها به سرور وصال مبدل شود و عزت از دست رفته باز گردد . همه امید شیعه این است كه روزی در زیر پرچم امام عصر به جهاد علیه دشمنان خدا و دین پرداخته و از جمله یاران امام و شهداء در ركاب حضرت باشد.

 

می دانیم كه این مقامات با آلودگی و پلیدی سازگار نیست و از سوی دیگر چون آمدن امام معلوم نیست و ممكن است ناگهان صدای دلربای او طنین انداز شود، پس شیعه منتظر باید در تمام ابعاد زندگی خودسازی كند، هم در بعد عقیده و هم در بعد نفسانیات و اخلاق و هم در بعد عمل، چرا كه نه شخص فاسد العقیده در حریم امام راه دارد و نه شخص فاسد الاخلاق و نه انسان لوده به گناه .

 

بنابراین اگر می خواهیم امام هر چه زودتر ظهور كند و ما از یاران و دوستان او باشیم باید خود را از هر جهت بسازیم و یك انسان خود ساخته و عبد صالح خدا باشیم و گرنه نه تنها نمی توانیم از یاوران و اصحاب امام زمان باشیم بلكه ممكن است از دشمنان او بشمار آمده و زیر پرچم مخالفان در ییم و از قهر امام در امان نمانیم.

 

چنانكه خیلی ها قبل از انقلاب دم از دوستی با امام خمینی (ره) را می‌زدند، ولی وقتی كه امام آمد نه تنها با امام خمینی همكاری نكردند، بلكه نتوانستند قوانین اسلامی او را تحمل كنند و در ردیف مخالفان قرار گرفتند.

 

فرآوری: آمنه اسفندیاری

 

بخش مهدویت تبیان
موضوع : مقالات ,

در برخي از اين خوابگاه‌ها به ويژه خوابگاه‌هاي دختران بداخلاقي‌هايي نظير همجنس بازي و برهنه شدن دختران در محوطه خوابگاه به وفور مشاهده شده است تا جائی كه متخلفین در برخي طبقات اين خوابگاه‌ها محدوديت ورود ساير دانشجويان را اعمال کرده و به دانشجویان دیگر اجازه ورود به این مناطق ممنوعه را نمی دهند.

 همچنین برخی مسئولین خوابگاه ها و ماموران خدماتی و نظافتی هم جرات ورود به این طبقات را ندارند زیرا با بدترین توهین ها و تهدیدها مواجه می شوند. علاوه بر اين در برخي از خوابگاه‌ها بويژه خوابگاه‌هاي دانشگاه‌هاي تهران ترويج قوميت گرايي، شيطان پرستي و بهائيت به وضوح ديده شده به طوري كه در يكي از دانشگاه‌هاي صنعتي تهران ترويج بي خدايي رواج يافته است.

 اساسا خداوند در قرآن میفرماید: کسانى که براى اقناع غریزه جنسى خود راهی غیر از ازدواج طلب کنند, تجاوزگرند(مؤمنون:۷)

مرحوم علامه محمدتقی جعفری (ره) درجواب فیلسوف شهیر اروپایی برتراند راسل که پرسیده بود چرا اسلام این قدر به ازدواج بها داده و برایش قانون وضع کرده است، نوشت: «با ازدواج میخواهد انسان به وجود آید، مساله تولد انسان مطرح است.» ارضای غریزه جنسی و تامین نیازهای فیزیولوژیک انسان از آثار مثبت ازدواج است؛  ولی میتوان فلسفه و حقیقت ازدواج از نظر اسلام را در سه امر جست و جو کرد: تکمیل، تسکین و تولید

پیامبر اکرم(ص) فرمود: «بوی بهشت به مشام کسی که مورد هم جنس گرایی واقع می شود، نخواهد رسید». این رابطه از نظر شرعی کاملا مردود است و هرگز نباید انجام گیرد کما اینکه امام صادق علیه السلام در بیان فلسفه حرمت لواط می فرماید: اگر آمیزش با پسران حلال بود، مردان از زنان بی نیاز می شدند و این موجب قطع نسل بشر می شد و مفاسد زیاد اخلاقی و اجتماعی به بار می آورد. نظر پزشکی نیز ثابت شده که رابطه مرد با مرد و همجنس با همجنس یک رابطه پرخطر است. هیچ پزشکی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده،.

معمولاً عوامل هم‏جنس بازی را می‏توان چنین برشمرد:

1 - روابط غلط خانوادگی که در نتیجه آن، پسر با پدر و دختر با مادر انطباق نمی‏یابد و الگوی رفتاری مناسب کسب نمی‏کند.
2 - تجارب غلط هم جنس خواهی در اثر برخورد با دوستان ناباب.
3 - احساس بی ارزشی و سرخوردگی در تلاش برای ایجاد رابطه مشروع با جنس مخالف.
4 - محدودیت‏های محیطی (مثلاً محل خواب پسرها از یکدیگر جدا نیست و یا اهل خانواده مجبورند با هم در یک محل و در یک اتاق زندگی کنند).
5 - ضعف مبانی مذهبی و اعتقادی

اما هدف اصلی آنان از اینکار چیست؟؟ جواب بسیار ساده است! سربازان دجال باید حرامزاده و حرامخوار باشند! به همین علت آنها باید نسل پاک (حلال زاده گی) را در ابتدا پاک کنند و بعد از آن نسل جدید یعنی حرامزادگی را ترویج دهند تا سربازان دجال بیشمار شوند!

بنده در مطالب خیلی قبلم اشاره کردم که امروزه هدف آنان بر روی دهه 80-90 بیشتر بر مسائله جنسی می باشد که مشاهده میکنید جوانان امروزی ایران بیشتر به این مسئله روی آورده اند تا قدیمی ها! 

مراقب نسل آینده خود باشید...

منبع: مهدويت و دجال
موضوع : مقالات ,

 

منجی

در این مقاله سعی بر این است که عقاید سه دین حنیف(حق گرا) یعنی اسلام، مسیحیت و یهودیت و در آخر زردشت را در خصوص منجی بیان کنیم. سه دین اسلام، مسیحیت و یهودیت بر این باور استوار هستند که دین فقط یکی است و آن هم تسلیم است و عقاید  آن ها مشترک است. در اینجا مجالی برای بیان عقاید و اشتراکات این ادیان نیست، برای همین تنها به یکی از اشتراکات آن ها یعنی وجود منجی و موعود در آخر الزمان می پردازیم.
موضوع : مقالات ,

به روایت اهل سنت داریم که یک اعرابی سوالاتی از خلیفه ی دوم کرد واو به علی(ع)رو کرد وآن سوالات را از حضرت پرسید و حضرت هم جواب دادند.

اعرابی به عمر اعتراض کرد که تو امیرمومنان هستی چرا جواب مرا ندادی؟عمر گفت:"وَیحَکَ ما تَدری مَن هذا؟هذا مولایَ وَمولی کُلِّ مومِنٍ وَ مَن لَم یَکُن مولاهُ فَلَیسَ بِمومِنٍ./وای بر تو،آیا میدانی این مردکیست؟این مرد مولای من ومولای هر مومنی است وکسی که علی مولای او بناشد مومن نیست.

کتاب "مقام الامام امیرالمومنین عندالخلفاء"ص 29 ونیز امام احمد در باب فضائل میگوید:

سبب این که عمر گفت:"اعوذ بالله من معضله لیس لها ابوالحسن/پناه میبرم به خدا از مشکله ای که ابوالحسن در آن نباشد" این بود که پادشاه روم به عمر نامه ای نوشت و از او مسائلی راپرسید.

پس عمر آن مسائل را برای صحابه گفت،پس جوابی نزد آنها نیافت.آن سوال ها را نزد علی(ع) معروض داشت،پس آن حضرت در اندک مدت پاسخ گفت .ملک روم به نام بنی الاصفر پرسیده بود:

1_آن چیست که خدا آن را خلق نکرده؟

2_ آن چیست که خدا آن را نمی داند؟

3_ آن چیست که نزد خدا نیست؟

4_ آن چیست که تمامش دهان است؟
موضوع : مقالات ,


: